Czech
English

Úspěšná plavba letních pobytů 2017

V srpnu se konaly dva týdenní pobyty - s oficiálními názvy Letní tábor pro děti a Letní pobyt pro rodiče s dětmi. Tématem obou byli mořeplavci. Budova, tedy vlastně zámořské plavidlo Indická Perla (1.tábor)/ Kraken (2.tábor), na kterém se plulo, přistávalo v Roškopově a každý příchozí mohl obdivovat skutečnou jistící kotvu, zaraženou v záhoně. Osazenstvo lodi, tj.děti, praktikanti, vedoucí se proměnilo v námořníky. Část posádky zajišťovala úklid a čistotu paluby, část svépomocí potravu. Vyjížděli do blízkých obchodů pro zásoby,aby pak po skupinách kouzlili každý den jiné lahůdky ve velkém množství pro všechny. K dobrému trávení přispívala i dobrá nálada linoucí se z kuchyně.
Hlavním cílem celé pouti bylo nalezení pokladu, každý den tedy děti-námořníci vyrážely na okolní ostrovy, které organizovali Lukáš, Jakub a Andy. Hned při první výpravě byl nalezen deník trosečníka kapitána Dřevohnáta, který Lukáš po úryvcích poutavě předčítal na jednotlivých ostrovech. Ty byly velmi rozmanité - na Ostrově Múz se hrálo, zpívalo, kreslilo, na Ostrově Opaků byli se mluvilo naopak, psalo pozpátku, muži byli oblečeni jako ženy, někteří měli oblečení naruby.

V úterý se konala noční výprava, která byla i pro nejmenší tak úžasná a oni pak nechápali, že není každý den!
Na každém z Ostrovů děti za zásluhy nacházely klíče, v pátek pak při nejnáročnější výpravě byla konečně nalezena opravdová, velká, dřevěná truhla s pokladem!! Jůůů! Byla opásána mnohými řetězy se zámky, na které pasovali získané klíče námořníků! Nejsilnější z účastníků vymysleli, jak nejsnadnějši dopravit kořist na palubu hlavní lodi, kde byla spravedlivě rozdělena. Nálada při výpravách byla akční, tvůrčí, spolupracující a hlavně zábavná, což dokresluje spontánně vzniklý hit Krakenroll na druhém pobytu, a hit Já chci jet už domů z prvního tábora.

Závěrečnou oslavou u ohně bylo zakončeno těchto sedm dobrodružných dní.

Fotky z letního tábora pro děti 2017

Fotky z letního pobytu pro rodiny s dětmi 2017